Stručno usavršavanje učiteljice Mateje Ištok na strukturiranom tečaju u Heraklionu
Autor: Mateja Ištok, 29. 5. 2022.

U sklopu školskog Erasmus+ KA1 projekta Our Rule – Healthier and Greener School učiteljica Mateja Ištok sudjelovala je na sedmodnevnom strukturiranom tečaju u organizaciji Erasmus Learna u Heraklionu, glavnom gradu Krete.

Na tečaju Environmental Education, u grupnom radu sedmero polaznika iz različitih dijelova Europe, učiteljica Mateja Ištok stekla je teorijska i praktična znanja o ekologiji i održivom razvoju, ciljevima održivoga razvoja prema UNESCO-u, metodama i organizaciji nastave na otvorenom, povezanosti ljudi i prirode te načinima kako živjeti održivo i u skladu s prirodom.

Osim grupnog rada u učionici, veliki je dio vremena proveden na otvorenom. Osim učenja o povijesti grada, posjetima važnim i povijesnim institucijama, najveći dojam ostavio je posjet prirodnom muzeju Natural History Museum of Crete čiji je cilj proučavanje, zaštita i promicanje raznolike flore i faune regije istočnog Mediterana.

Usvojena znanja i stečene vještine, učiteljice će primjenjivati u svakodnevnom radu s učenicima u redovnoj nastavi, izvannastavnim aktivnostima te Volonterskom klubu naše škole.