Posjet sedmaša Karlovcu
Autor: Mateja Ištok, 26. 5. 2022.

Učenici sedmih razreda MŠ i PŠ Ciglena, u srijedu 25. svibnja, posjetili su Karlovac. Nakon ranojutarnjeg putovanja, posjetili su Aquatiku, najveći slatkovodni akvarij u Hrvatskoj. Tamo su imali priliku vidjeti mnogo različitih vrsta riba te endeme. Vrlo moderan i zanimljiv prikaz toka rijeke oduševio je učenike te su saznali puno novih i zanimljivih informacija.

Nakon toga, svi smo otišli u Turanj, u Muzej Domovinskog rata. Razgledavanje stalne postave Muzeja, izložba fotografija branitelja svjedoka Domovinskoga rata te primjerci tenkova, ratnih zrakoplova i oklopnih vozila izazvali su suosjećanje i poštovanje prema povijesti naše zemlje. Omiljeni ručak dočekao nas je u Restoranu Karlovac.

Siti i okrijepljeni, krenuli smo prema Starom gradu Dubovcu iz 13. stoljeća. Na putu prema tamo vidjeli smo crkvu i groblje svetoga Josipa, svetca zaštitnika grada Karlovca i Hrvatske. Do vidikovca smještenog na petom katu, stigli smo razgledavajući katove koji predstavljaju vremenska razdoblja: arheologija (tamnica), romanika (branič kula), gotika (crkva), renesansa (dvorac) i barok (vidikovac – soba generala).

Sigurnosti i ugođaju te novim zanimljivostima pridonijeli su naši vozači i vodiči Nada i Vid. Malo umorni, ali zadovoljni i puni dojmova sretno smo stigli kući.

Učitelji u pratnji učenika: Marijana Dunjić, Jelena Halgaš, Mateja Ištok, Jasna Kalem i Kornelija Pinter.

Voditelj puta: učiteljica Jasna Kalem.