« Ožujak 2024 »

Iznad svih - „Prva“!
Autor: Martina Supančić, 12. 5. 2022.

U školskoj godini 2021./2022. učenice i učenici I. osnovne škole Bjelovar (ŠSD „Prva“) nastupili su u rekordnom broju natjecanja i pritom ostvarili impresivne rezultate. Zajedno sa svojim mentorima, učiteljima TZK-a Sašom Ćurčićem i Matijom Novoselcem, sudjelovali su u gotovo svim ponuđenim sportskim disciplinama.

Natjecanja školskih sportskih društava za osnovne škole su podijeljena u dvije skupine: 5. i 6. razreda i 7. i 8. razreda, pri čemu se svaka skupina natječe u konkurenciji djevojčica i dječaka. Razine natjecanja su, pak, raspoređene na: gradsku ili međuopćinsku, županijsku, poludržavnu (samo za 5. i 6. razrede) te državnu. S tako postavljenim sustavima, učenice i učenici I. osnovne škole Bjelovar su nastupili na ukupno 36 natjecanja u 10 različitih sportova.

36 natjecanja!

U tom zbroju, posebno se ističe 9 osvojenih 1. mjesta na Županijskim završnicama, kojima su naše ekipe izborile nastupe na Državnom prvenstvu. To su : kros (ž), badminton (ž), sportski plesovi (ž), rukomet (ž), futsal (ž), košarka (ž), atletika (ž) i atletika (m).  Tom popisu treba još pridodati i ekipu učenica 5. i 6. razreda u futsalu koja je 1. mjestom u županiji izborila nastup na Poludržavnoj završnici koja tek slijedi. Želimo im dobru igru!

ČESTITAMO SVIM UČENICAMA I UČENICIMA I NJIHOVIM MENTORIMA NA SUDJELOVANJU U ŠKOLSKIM SPORTSKIM NATJECANJIMA, UZORNOM PONAŠANJU I OSTVARENIM REZULTATIMA!

Učitelji Saša Ćurčić i Matija Novoselec