"Prvi u Prvoj" - Naši uspjesi u 2021./2022. godini
Autor: Martina Supančić, 11. 5. 2022.

Povodom Dana škole s velikom radošću želimo istaknuti rezultate naših vrijednih učenika i njihovih učitelja mentora na natjecanjima, smotrama i susretima.

Ove je školske godine ukupno provedeno 30 različitih natjecanja, susreta i smotri. Samo na školskoj razini, prva tri mjesta osvojila su čak 74 učenika naše škole. Od tog je broja dio učenika sudjelovao na više različitih natjecanja.

Naši su učenici sudjelovali na 54 županijska natjecanja, s osvojenih 17 prvih mjesta. Pripadnici Školskog športskog društva „Prva“ s voditeljima Matijom Novoselcem i Sašom Ćurčićem osvojili su devet prvih mjesta. Ostala prva mjesta na županijskoj razini natjecanja ostvarili su: Petra Nježić iz Biologije uz vodstvo učiteljice Maje Puc,  Marta Markešić, Tehnička kultura, voditeljica učiteljica Tatjana Kos,  Vid Koprek, Robotsko spašavanje žrtve i Matija Lončarević, Robotika uz mentoriranje učitelja Gorana Jarčova. Smotra LIDRANO nema rangiranja na županijskoj razini pa se samo sudjelovanje nakon upućivanja s međuopćinske razine može smatrati prvim mjestom. Ta su mjesta osvojili: Matija Lončarević i Jana Polak, mentorica učiteljica Sanja Sabljak te Filip Crnić, mentorica Mirjana Ištef. Natjecanje iz Sudokua učenika Filipa Aušpergera i mentorice Jele Galunić odvijalo se na regionalnoj razini pa se također smatra najmanje prvim mjestom na županijskoj razini.

Pozive na državnu razinu susreta smotri i natjecanja i osvojena rangirana mjesta ostvarilo je: Školsko športsko društvo „Prva“ s voditeljima Matijom Novoselcem i Sašom Ćurčićem s 9 natjecanja, Matija Lončarević iz Robotike ostvario je 12. mjesto, voditelj, Goran Jarčov, Marta Markešić osvojila je 19. mjesto iz natjecanja Mladih tehničara, voditeljica Tatjana Kos, Matija Lončarević predložen je za državnu razinu LIDRANO, voditeljica Sanja Sabljak. Učenica Luna Bunčić predložena je za državnu razinu natjecanja Čitanjem do zvijezda - kreativni uradak te osvojila 5. mjesto, voditeljica Lorena Buršić - Lukić. Rad učenice Mie Dizdarević predložen je za državnu razinu LIK-a, voditeljica Lorena Buršić - Lukić. Na državnu poluzavršnicu iz Natjecanja u poznavanju engleskog jezika HIPPO, plasirali su se sljedeći učenici: Dominik Polančec, Marko Lončarević, Borna Bišćan, Ria Romek, Ante Radoš, Veronika Ćuić, Valentina Đurin, Elizabeth Aria Cone, Marta Markešić, Nola Božić, Damjan Dobrinić voditeljice, Helena Gustović Ljubić, Petra Turković, Valentina Cepanec i Ivana Pleskalt.

I na kraju, naš 2. a s finalisticama Miom Kokoruš, Evom Lijović i Martom Zorić i njihovom učiteljicom, Višnjom Čanić osvojio je 3. mjesto na državnoj razini IZZI-KVIZZI- natjecanje u znanju.

U ime ravnateljice, stručnih suradnica i svih učitelja, iskrene čestitke našim uspješnim učenicima i njihovim mentorima. Ponosni smo na vas!

Tekst: pedagoginja, Zdenka Brebrić