Razgovor s ornitologom Manuelom Jacmenovićem
Autor: Maja Puc, 9. 5. 2022.

U sklopu eTwinning projekta „Ptice oko nas“ učenice 6.c razreda G.A. Cone, E. Dizdarević, M. Dizdarević, N. Dukić i K. Kunštek su danas zajedno s učenicima partnerske Osnovne škole Čazma sudjelovale u video razgovoru s ornitologom Manuelom Jacmenovićem.

Ornitolog Manuel Jacmenović je predsjednik Društva za zaštitu, pomoć i proučavanje ptica Ornitološki laboratorij, veliki poznavatelj i zaljubljenik u ptice.  Tijekom video poziva Manuel je pokazao učenicima ptice koje privremeno borave kod njega, dok se ne oporave i osamostale, ptiće poljskog vrapca, gnijezda goluba pismonoše. Iz razgovora s Manuelom učenici su doznali čime se ornitolozi bave te odgovore na mnoga pitanja kao što su - kako pomoći ptiću koji ispadne iz gnijezda, kako kod ptica razlikovati mužjaka od ženke, kako ptice selice znaju kada i gdje trebaju seliti, zašto ptice spavaju na jednoj nozi i kako pri spavanju ne padnu s drveta.

eTwinning projekt „Ptice oko nas“ je dio planiranih aktivnosti Erasmus+ KA1 projekta naše škole „Our Rule – Healthier & Greener School“.

učiteljica: Maja Puc