Uspješan završetak međunarodnog projekta „New Literates of 21st century“

Autor: Kristina Milaj, 9. 6. 2021.

Od veljače 2021. god. učenici sedmih razreda naše škole:. Ivana B., Frane P., Natalia P., Paola T., Magdalena S., Karla Š., Nina V. i Jelena Ž.  sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu  „New Literates of 21st Century“ te na mnoge kreativne i zanimljive načine učili o medijskoj pismenosti. Početkom lipnja 2021. uspješno su završene sve planirane projektne aktivnosti, a učenici su primili svoje certifikate o sudjelovanju i zahvale voditelja projekta za uložen trud.

Naučili smo puno o važnosti čuvanja osobnih podataka, pravilnom ophođenju na društvenim mrežama, lažnim vijestima i mogućnostima obmanjivanja kao i mnogim ovisnostima koje možemo razviti koristeći Internet, društvene mreže i igrajući online igrice.  Tijekom učenja o ovim važnim temama, zabavljali smo se koristeći mnoge nove web 2.0 web alate, aktivno koristeći engleski jezik u govoru i pismu, te upoznajući vršnjake iz Portugala, Litve, Francuske i Turske.

Učenici i učiteljice Maja Puc i Petra Turković sudjelovali su na međunarodnim webinarima, kreirali zajedničku priču i igre i isticali važnost ove vrste pismenosti.

Sudjelovanje u ovom projektu bilo je zamišljeno i kao uvod i priprema za provođenje Erasmus + KA1 projekta u našoj školi pod nazivom: Our Rule – Healthier and Greener School, tijekom kojeg će se naša škola okrenuti prirodi i zdravlju, iznaći nove načine provođenja slobodnog vremena te razvijati svijest o važnosti mentalnog zdravlja i sprječavanju ovisnosti u stvarnom i virtualnom/online okruženju.

Zahvaljujemo učenicima na sudjelovanju i veselimo se primjeni naučenog.

učiteljice Maja Puc i Petra Turković