Virtualni sastanak u sklopu projekta Bits and Pieces of Culture

Autor: Helena Gustović Ljubić, 4. 3. 2021.

U sklopu Erasmus+ KA2 projekta Bits and Pieces of Culture, koji se u našoj školi provodi već treću godinu, održan je drugi virtualni sastanak čiji domaćini su bili Grci i škola ”20 Dimotiko Sxoleio Paralias” iz grada Patre. Sastanak je inače bio planiran za svibanj 2020. godine, ali zbog situacije s COVIDOM-19 sastanak smo nažalost morali otkazati.

Više od 100 učenika iz Cipra, Italije, Španjolske, Grčke, Poljske i Hrvatske su tijekom pet dana radili na različitim aktivnostima vezanim za temu slikarstva i fotografije – Bits and Pieces of Paintings and Photography.

Tako su učenici virtualno istraživali i upoznavali Patru, znamenitosti pod zaštitom UNESCO-a u Grčkoj, predstavili tradicionalne predmete iz prošlosti koji se danas više ne koriste, igrali su kvizove koristeći različite web alate, u timovima su izrađivali prezentacije i plakate, slikali poznata umjetnička djela, na svoj način su predstavili poznata umjetnička djela, istraživali su i izrađivali plakate o poznatim umjetnicima te su naučili poneku tradicionalnu grčku igru.

Učenici iz Grčke su nas upoznali sa svojom kulturom i običajima tako što su nam pjevali tradicionalne pjesme te nam pokazali tipična grčka jela.

Devetnaest učenika šestih razreda naše škole sudjelovalo je u ovom virtualnom sastanku. Upoznali su nove prijatelje iz drugih europskih zemalja, komunicirali su na engleskom jeziku, koristili su različite web alata te su naučili puno o Grčkoj i njihovoj kulturi.

Ovim sastankom završili smo i projekt te nam preostaje pisanje završnog izvješća, kao i diseminacija projektnih aktivnosti.