Reciklasičari za ljepšu našu!
Autor: Danica Barišić, 6. 6. 2018.

„Oda radosti na udaraljkama“ osvojila četvrto mjesto

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike u travnju je pokrenuo ekološko edukativno-glazbeni natječaj za djecu i mlade pod nazivom „Reciklasičari za ljepšu našu“ te pozvao sve škole Republike Hrvatske da se u njega uključe prijavama svojih kreativnih radova. Ove godine Fond je pripremio posebno kreativan zadatak za sve natjecatelje. Riječ je o izradi glazbenih instrumenata od različitih vrsta otpada: papira, stakla, metala, plastike, tekstila i ostalog. Trideset najboljih radova bit će nagrađeno ekološkom edukativno-glazbenom radionicom koju će održati tim stručnjaka sačinjen od glazbenih i likovnih umjetnika te gosta iznenađenja.

Nastavnici i učenici trebali su osmisliti i izraditi glazbene instrumente koristeći različite vrste otpada, a učenici su na svojim izrađenim instrumentima trebali izvesti glazbeni nastup. U obrascu prijave rada na natječaj bilo je potrebno priložiti fotografije radionica i izrađenih instrumenata te video zapis glazbenog nastupa.

Grupa učenika naše škole iz 5. b, 6. b, 6. c i 6. d razreda sa svojim mentoricama, učiteljicom Likovne kulture Lorenom Buršić-Lukić i učiteljicom Glazbene kulture Danicom Barišić, sudjelovala je na natječaju s radom „Oda radosti na udaraljkama“.  Od stotinjak pristiglih radova rad naše škole osvojio je četvrto mjesto. Također naša škola je jedina nagrađena škola iz Bjelovarsko-bilogorske županije. Pohvala svim učenicima koji su izrađivali instrumente i sudjelovali u glazbenom nastupu!