Dan škole-Majčin dan -odjeci javne priredbe
Autor: Tatjana Landsman, 23. 5. 2018.

U petak, 18. svibnja 2018. u prepunom Domu kulture učenici i djelatnici Prve osnovne škole Bjelovar svečanom su priredbom proslavili Dan škole – Majčin dan.

Ova nasljednica najstarije osnovane škole u Bjelovaru prigodnim je programom proslavila 257. svoj rođendan. Učenicima, roditeljima, djelatnicima i prijateljima škole u dvosatnom programu predstavljeni su najvažniji rezultati rada u ovoj školskoj godini: uspjesi na natjecanjima i smotrama, školske aktivnosti i projekti, kao i rezultati rada  zanimljivih slobodnih aktivnosti. Nastupilo je više od stotinu učenika pod vodstvom petnaestak mentora.

Publici je, osim uobičajenog predstavljanja rada slobodnih aktivnosti kulturno-umjetničkog područja (folklorni, recitatorski, glumački, plesni i pjevački nastupi), zahvaljujući tehničkoj opremljenosti bjelovarskog Doma kulture predstavljen i rad Likovne grupe, grupe Ljubitelja prirode, Mladih astronoma, grupe za E-twinning i Robotičara. Učenici 7. razreda snimili su film o sportskim uspjesima Sportskog školskog društva „Prva“, koji je prikazan na priredbi.

Također, predstavljeno je i pohvaljeno šezdeset troje učenika koji su ostvarili najbolji uspjeh na školskim natjecanjima raznih područja, od natjecanja Znanost mladima do specijaliziranih natjecanja, poput onog o sigurnosti u prometu ili natjecanja za poticanje čitanja. Učenici prvog razreda uputili su čestitku najuspješnijim učenicima. Na državno su se natjecanje ove godine plasirali: Srđan Dožudić u Natjecanju u glasnom čitanju, grupa učenika u natjecanju za poticanje čitanja „Čitanjem do zvijezda“, članice sportskog društva u disciplini kros,  kao i članovi grupe Robotičari. Na kraju priredbe ravnateljica škole Tatjana Landsman dodijelila je najboljoj učenici generacije Petri Rajić tradicionalnu nagradu Zlatno pero.

Voditelji priredbe Paola Biškup (7.b) i Marko Rajić (3.b) na početku su iznijeli misao: „Svi bogati ljudi svijeta upisali su svoju djecu u najbolje škole. Znate li zašto? Jer su svjesni vrijednosti obrazovanja! Toga smo svjesni i mi!“, a prikazani rezultati rada upravo su i to i dokazali.

Priredbu je osmislila i njome koordinirala profesorica Sanja Sabljak.