Noć knjige u našoj školskoj knjižnici
Autor: Danica Popilovski Topalović, 24. 4. 2018.

I ove smo se godine uključili u manifestaciju Noć knjige koja se provodi povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja) kako bi se naglasila važnost knjige i poticalo čitanje.

Četiri ekipe učenika osmih razreda natjecalo se u kvizu „Sve naše lektire i kako ih pronaći“ i kroz sedamdesetak pitanja prisjetili se djela koja su čitali od prvog razreda. Nije bilo nimalo jednostavno sjetiti se zašto je zaspala kraljevna Trnoružica, koji su sve članovi obitelji Vragec iz Smogovaca, koju je nagradu za svoj rad primio Ernest Hemingway te znati što je e katalog, UDK, signatura…

Između svake od skupine pitanja dobro smo se nasmijali u igri pantomima u kojoj su predstavnici ekipa svoje članove pantomimom pokušali navesti da pogode o kojem naslovu knjige se radi. Svaki pogođeni naslov poništio je dva negativna boda.

Na kraju, najuspješniji su bili učenici 8. a razreda koji su osvojili 1. mjesto. 2. mjesto osvojila je ekipa 8. b razreda, 3. mjesto učenici PŠ Ciglena, dok je 4. mjesto pripalo učenicima 8. c razreda.

Da sve protekne u redu pobrinule su se članice žirija, učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Sabljak, pedagoginja Zdenka Brebrić i knjižničarka Danica Popilovski Topalović koje su na kraju podijelile svim učenicima diplome. Velika pomoć i ove godine u realizaciji kviza bila je učenica 8. c razreda Nikolina Žitnjak.