Međunarodno Hippo natjecanje po prvi puta u našoj školi
Autor: Martina Supančić, 26. 2. 2018.

Ove školske godine učenici naše škole po prvi puta dobili su priliku sudjelovati na 6. Internacionalnom Hippo natjecanju u znanju engleskog jezika, koje svake godine organizira GLOBAL INPUT I GLOBAL HIPPO ORGANIZATION, a sponzoriraju ga brojne svjetske organizacije.

Ovo natjecanje promiče engleski jezik, motivira učenike iz cijeloga svijeta da se natječu u poznavanju engleskog jezika, unaprjeđuje suradnju među učiteljima te potiče razvijanje zajedničke svijesti o suživotu u globalnoj zajednici u kojoj je znanje engleskog jezika od presudne važnosti. Zbog toga su učiteljice engleskog jezika naše škole Ivana Pleskalt, Martina Salajster, Petra Turković, Helena Gustović Ljubić i Martina Supančić prijavile zainteresirane učenike na ovo međunarodno natjecanje.

Prvi od ukupno tri kruga natjecanja održao se u našoj školi u petak 23.2.2017. Na njemu je sudjelovalo 93 učenika koji su se natjecali u tri starosne kategorije. Svim sudionicima bit će dodijeljena priznanja za sudjelovanje, a finalisti dobivaju međunarodno priznate Pearson LCCI JETSET potvrde i prigodne nagrade.

Svim učenicima želimo puno sreće u daljnjim krugovima natjecanja!

Rezultati prvog kruga bit će objavljeni 5.3.2017.

Više informacija o Hippo natjecanju možete pronaći na http://www.hippo-competition.org/.