« Ožujak 2024 »

Posjet Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet
Autor: Nevena Barišić, 10. 5. 2017.

U utorak, 9.svibnja 2017.godine posjetila nas je Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet.
Ova udruga promiče osnovna ljudska prava i kvalitetu življenja slijepih i drugih osoba s invaliditetom, te djece s teškoćama u razvoju, stvarajući uvjete za njihovu socijalnu uključenost u zajednicu.
Predsjednica Udruge Mira Katalenić opisivala je kako funkcionira odnos između slijepe osobe i psa vodiča, kako izgleda školovanje pasa te kako se ophoditi prema slijepoj osobi i njenom psu kada ih sretnemo na cesti.

Naši učenici od prvog do četvrtog razreda imali su priliku postavljati pitanja i doći u neposredan kontakt sa psima, a neki su učenici čak mogli i voditi pse na povocu.
Ovo je još jedan korak u  senzibilizaciji prema osobama s invaliditetom i njihovim specifičnim potrebama kako bismo  znali što primjerenije reagirati kada se u svakodnevnom životu susretnemo sa slijepom osobom i njenim psom vodičem.
Ovaj susret naši mališani su prihvatili s oduševljenjem te se Hrvatskoj udruzi za školovanje pasa vodiča i mobilitet zahvaljujemo na posjetu i nadamo daljnjoj suradnji!