« Ožujak 2024 »

Tomaška cesta
Autor: Tatjana Landsman, 27. 4. 2017.

U srijedu, 26.travnja 2017. godine Područnu školu Tomaš  posjetili su najmlađi učenici naše škole - učenici 1.razreda matične škole i područnih škola  Ciglena,  Nove Plavnice i Klokočevac  zajedno sa svojim učiteljicama Višnjom Čanić, Ljiljanom Dominko, Sanelom Cvančić, Helenom Horak, Renatom Horžić te učiteljem Zdravkom Čuljatom.

Učenici 1., 3. i 4. razreda veselo su dočekali malene goste na početku sela odakle su se zaputili na poljoprivredno gospodarstvo obitelji Antolović. Tamo su obišli imanje, vrt, voćnjak te razne životinje. Najviše su se razveselili zečićima.

Svoj put nastavili su šetnjom do seoskog doma gdje je bio doručak. Obišli su Kapelu sv.Tome apostola u kojoj se nalaze tri barokna oltara sa svecima. Ova barokna kapela pravi je povijesni dragulj i pod zaštitom je Ministarstva kulture.

Učenici su nakon toga obišli školu , saznali da je u Područnoj školi Tomaš snimljen dio filma „Vlak u snijegu“ te vidjeli izvorna nastavna pomagala iz filma. Učenici Područne škole Tomaš za svoje goste pripremili su vesele pjesme i prikaz svatova iz istoimenog filma. Prigodan program završio je zajedničkom pjesmom svih učenika. Budući da je zeko sakrio bombone u školskom dvorištu, svi su se brzo zaputili u potragu za njima. Završetak druženja uveseljen je igrama na seoskom igralištu. Dan je završio radosnim pozdravima Tomašana s učenicima gostima i nestrpljivim  iščekivanjem druženja na skorašnjem izletu u Zagrebu.

Učiteljica Lea Dolenčić