« Ožujak 2024 »

Održana radionica izrade tradicionalnih rukotvorina od kukuruzovine
Autor: Martina Supančić, 4. 4. 2017.

Danas, 4. 4.2017. u našoj školi održana je radionica izrade tradicionalnih rukotvorina od kukuruzovine kao dio projektnih aktivnosti eTwinning projekta Intangible (UNESCO) Heritage Around Europe. Radionicu su održale članice Socijalne zadruge „Pružimo ruke“, koja se bavi edukacijom, ručnom izradom i plasmanom izvornih hrvatskih proizvoda izrađenih od kukuruzne komušine. Članice ove udruge pozvali smo u našu školu kako bi učenicima pokazale stoljetnu vještinu i tradiciju stvaranja rukotvorina od prirodnih materijala, koje se pokoljenjima prenosi do današnjih dana, kao dio našeg kulturnog identiteta. Učenici su sa zanimanjem pratili rad naših gošći te su se i sami okušali u izradi ovih tradicionalnih rukotvorina, koje su po završetku radionice s radošću i ponosom odnijeli svojim kućama. Učenici  članovi eTwinning tima naše škole napravit će prezentaciju kako bi na taj način prenijeli naučeno i svojim projektnim partnerima iz Grčke, Turske, Poljske i Litve.

Kliknite na fotografiju ispod kako biste vidjeli prezentaciju!