Pregled obveznika za 1. razred
Autor: Ema Hrženjak, 15. 2. 2017.

PREGLED ZA 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Ove godine u 1. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja  2017. godine navršavaju šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2010. do 31. ožujka 2011. godine).

Pregledi djece za upis u 1. razred počinju 1. travnja 2017. godine i traju do 15. lipnja 2017. godine.

Roditelji/skrbnici će dobiti informacije vezane za termine pregleda, potrebnu dokumentaciju i druge obavijesti.

Ako ste imali nekakvu promjenu vezanu za osobne podatke (adresa stanovanja, prezime ili dr.), obratite se osnovnoj školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta.

Na pregled u školu idete u onu školu kojoj pripadate prema mjestu prebivališta bez obzira planirate li upisati dijete u neku drugu školu.

Za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole javiti se u Ured najkasnije do 31. ožujka kako bi se dijete uvrstilo u popis obveznika.

Pregled prije upisa u prvi razred obavlja se u ambulantama školske medicine prema dogovorenim terminima za pripadajuće osnovne škole.

Prije pregleda kod liječnice školske medicine potrebno je obaviti testiranje u školi u koju će se dijete upisati  (obradu kod članova stručnog povjerenstva škole ).

Za pregled  je neophodno slijedeće:

dijete treba doći s jednim roditeljem ili starateljem
zdravstvenu iskaznicu s OIB-om i MBO brojem
iskaznicu cijepljenja s datumima cijepljenja
zdravstveni karton na uvid ili potvrdu izabranog pedijatra kod kojeg se dijete liječi
nalaz krvi (ne stariji od 6 mjeseci) i mokraće (ne stariji od mjesec dana)
potvrdu stomatologa
ostalu zdravstvenu dokumentaciju

Pregled kod liječnika obuhvaća:

otvaranje osobnog zdravstvenog kartona školskog djeteta uzimanjem opširne anamneze i heteroanamneze;  kontrolu oštrine vida;  orijentacionu procjenu sluha;  mjerenje težine i visine; detaljan klinički pregled: usna šupljina, srce, pluća, kralježnica, stopala, ekstremiteti, splovilo; kontrolu govora;  procjenu razvoja grafomotorike, percepcije, psihičkog razvoja, ispitivanje emocionalnog razvoja i socijalne zrelosti

Na kraju, pregled obuhvaća i cijepljenje za ospice, zaušnjake i rubeolu, a polaskom u školu za difteriju, tetanus i dječju paralizu.

Ako postoje nejasnoće vezane za upis možete se obratiti školi ili Uredu na broj telefona 278-125 ili doći osobno u Ured državne uprave u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, II. kat, soba 92.

Pregledi za 1. razred u I. osnovnoj školi Bjelovar počinju 3. travnja i završavaju 26. travnja 2017. te će se odvijati prema predviđenom rasporedu i terminima koje su roditelji dobili u pozivima.

U nastavku je upisnica/suglasnost za 1. razred koju roditelji mogu preuzeti i već pripremiti podatke ili ju ispisati i ispuniti.

Priloženi dokumenti:
SUGLASNOST_ZA_UPIS_U_1.RAZRED.pdf (89.15 KB)